MCQOPTIONS
Saved Bookmarks
| 1. |
Q: A reduction of 25% in the price of eggs will enable one to buy 4 dozen more eggs for Rs. 96. What is the price per dozen? |
| A. | Rs. 6 |
| B. | Rs. 8 |
| C. | Rs. 9 |
| D. | None of these |
| Answer» C. Rs. 9 | |